Een tweede lockdownkerst

Ineens zit het slot er weer op, op onze samenleving en op onze geloofsgemeenschap. Komen we dan nooit af van corona? Wat is ons perspectief? Ook ik lig er wakker van, zo kort voor Kerst het roer weer te moeten omgooien. Gelukkig kan het nog net in deze Rozet.

Voor velen zal het een vervelende tijd zijn, zoals onze bisschop schrijft in zijn Kerstbrief. Ik beleef het vooral als een uitdaging voor mijn en ons geloof. Niets is zonder betekenis. Ik zie ook positieve aspecten van deze tijd, waarin we flink door elkaar worden geschud.

Wat goed als we merken dat Jezus onze Heer de hele wereld, ons allemaal in zijn hand heeft, dat Hij het Licht is in onze duisternis, dat zijn liefde geneest en ons nieuw maakt voor deze wereld en voor zijn Rijk dat komt. Licht in de duisternis is wat ik iedereen toewens met deze Kerst, deze Kerst die misschien juist door de huidige omstandigheden voor ons een uitdaging kan zijn om het Licht te ontvangen en het Licht te geven.

Rudo Franken, pastoor