
In deze 21e eeuw met veel extremisme, nepnieuws, chaos, corruptie, milieucrisis, genocide en oorlog, zie je, als je wat dieper kijkt, ook een andere ontwikkeling, nl. een geestelijk ontwaken.
Bemoedigend is het als je focust op het licht, aandacht geeft aan wat helpt om een goed mens te zijn, op wat verbindt met anderen, als je vanuit meer perspectieven leert kijken en zelf blijft nadenken.
Dit ligt binnen ieders handbereik.
Want om het even welke godsdienst, religie en geestelijke stroming helpt er te zijn voor anderen, als het goed is.
Paus Leo XIV zei over de religies:
Meer dan ooit heeft onze wereld behoefte aan onze eenheid, vriendschap en samenwerking.
Respect en dialoog kunnen mensen helpen ontwaken voor waar het in het leven om gaat, zoals aangereikt door bv de Boeddha en de Christus. En te focussen op de vele lichtpuntjes die er al zijn.
Dit mooi geïllustreerde boekje van 64 pagina’s, geschreven door pastoor Rudo Franken in dialoog met enkele boeddhisten en katholieken, wil je meenemen in de breedte en diepte van leven en geloof en biedt praktische handreikingen om – gelovig of niet – het verschil te maken in je eigen kleine wereld.
Beschikbaar op de verschillende locaties in onze parochie, en digitaal via rudo.franken@gmail.com, ook in het Engels, Believing in the Light.